Wybielanie

Jedną z metod sprawienia, aby nasz uśmiech był jeszcze ładniejszy, a zęby bielsze są metody profesjonalnego wybielania zębów.

Białe zęby to podstawa uśmiechu, a także dobre samopoczucie oraz pewność siebie. Jedną z metod sprawienia, aby nasz uśmiech był jeszcze ładniejszy, a zęby bielsze są metody profesjonalnego wybielania zębów. W moim gabinecie proponuję Państwu trzy metody wybielania. 

 

1. Wybielanie metodą nakładową (domową):

Jest metodą wybielania zębów żywych przeprowadzaną przez Pacjenta w domu. Jeżeli Pacjent zdecyduje się na wybranie tej metody, na pierwszej wizycie pobieram wycisk zębów, pozwalający mojemu technikowi dentystycznemu na wykonanie indywidualnych, przeźroczystych i elastycznych nakładek na zęby. Na następnej wizycie otrzymacie Państwo ode mnie dopasowane nakładki razem z żelem wybielającym oraz instrukcją użytkowania. Otrzymany preparat zakłada się na indywidualnie wykonane nakładki na 10 - 14 nocy. Zaletą tej metody jest możliwość samodzielnego kontrolowania stopnia wybielania zębów oraz ich mniejsza nadwrażliwość. Wady takie same jak przy każdej metodzie wybielania (patrz poniżej).

 

 

 

2 Wybielanie zębów martwych (pojedynczych) po leczeniu endodontycznym (kanałowym):

Zęby leczone kanałowo po pewnym czasie mają tendencję do przebarwiania się (ciemnienia), dlatego też zwłaszcza zęby przednie (strefa estetyczna) wymagają wybielenia. Procedura polega na wywierceniu niewielkiego otworu w zębie oraz umieszczeniu specjalnej substancji wybielającej takiej jak Opalescence Endo oraz zabezpieczenie jej za pomocą szczelnego opatrunku. Preparat zostawiamy na ok. 5 - 7 dni. Powtarzamy do momentu uzyskania zadawalającego efektu. 

 

 

 

UWAGA: Wybielanie wymaga działania kwasu na ząb. Zawsze powoduje okresową nadwrażliość zębów na ciepło i zimno. Może spowodować stan zapalny nerwu a w skrajnych przypadkach może spowodować konieczność leczenia kanałowego. Efekty i trwałość wybielania zależą od takich czynników jak dieta, podatność zęba na przebarwienia, naturalnego koloru zębów. Przed wybielaniem należy zawsze przeprowadzić czyszczenie zębów (scaling i piaskowanie). Aby efekty wybielania były zadawalające wszystkie stare wypełnienia światłoutwardzalne powinny zostać wymienione zgodnie z nowym kolorem zęba. Za każdym razem Pacjent podpisuje zgodę na leczenie !!!