Higienizacja

Niezbędne działania profilaktyczne dla zachowania zdrowych zębów i dziąseł.

Głównym zadaniem higienizacji jest walka z płytką nazębną (bakteriami) powodującymi próchnicę oraz choroby dziąseł. Polega ona również na edukacji , która odbywa się poprzez instruktaż higieny jamy ustnej, gdzie Pacjent dowie się w przystępny i miły dla niego sposób, jak prawidłowo zadbać o swoje zęby i dziąsła. W moim gabinecie proponuję Państwu następujące zabiegi: 

 

1. Scaling (usunięcie kamienia nazębnego): Kamień nazębny jest to zmineralizowana (zwapniała) płytka bakteryjna, można powiedzieć, że są to skamieniałe bakterie, nabłonek, resztki jedzenia, składniki mineralne śliny, które odkładają się na powierzchni zęba (zdj. 1). Kamień gromadzi się zarówno nad jak i pod dziąsłami, powodując ich ciągły stan zapalny (dziąsła są czerwone, opuchnięte, krwawią). Z czasem mamy do czynienia z "obniżaniem" się dziąseł, po latach zęby mogą zacząć się ruszać i "wypadać".  Ze względu na twardość kamienia, nie da się go usunąć szczoteczką ani nicią dentystyczną, musi być usunięty profesjonalnymi metodami w gabinecie dentystycznym. Kamień naddziąsłowy usuwany jest scalerem ultradźwiękowym (zdj. 2), który za pomocą drgań o dużej częstotliwości powoduje odrywanie się kamienia nazębnego od zębów, jednocześnie ich nie uszkadzając. Jest to zabieg bezbolesny, a jego częstość uzależniona jest od indywidualnej tendencji do odkładania się kamienia nazębnego. Usunięcie kamienia poddziąsłowego wymaga użycia specjalnych narzędzi ręcznych zwanych kiretami (zdj 3). Wykonuję go, gdy Pacjent ma mocno zaawansowaną chorobę przyzębia/dziąseł. Łączę go z antybiotykoterapią oraz zawsze poprzedzam scalingiem (opis powyżej). Zabieg ręcznego usunięcia kamienia przeprowadzam w znieczuleniu miejscowym, po zakończonej procedurze zabezpieczam specjalnym opatrunkiem.

 

2. Piaskowanie: piaskowanie jest zabiegiem higienicznym polegającym na usunięciu osadu nazębnego powstającego na skutek spożywania, na przykład herbaty, kawy, czerwonego wina, palenia tytoniu (zdj. 1). Zabieg odbywa się za pomocą specjalnego urządzenia zwanego piaskarką (zdj. 4). Osady usuwane są przy pomocy specjalnego piasku wyrzucanego razem z wodą pod dużym ciśnieniem, można powiedzieć, że jest to tak zwana "burza piaskowa" lub "myjnia ciśnieniowa" dla zębów. Ze względu na dużą ilość wody oraz piasku zabieg odbywa się w okularach ochronnych, oraz dodatkowych osłonach na odzież. Jest to procedura niebolesna i nieszkodliwa dla zębów. 

 

3. Fluoryzacja (lakierowanie zębów): gdy zęby zostaną już oczyszczone, aby je "wzmocnić", sprawić, żeby były bardziej odporne na próchnicę stosuję specjalne lakiery i żele zawierające dużą ilość fluoru (zdj. 5). Dodatkowo preparaty te stosuję w przypadku nadwrażliwości zębów (nadmiernej bolesność zębów w czasie spożywania, na przykład zimnych napojów). 

 

 

UWAGA!!!: PROMOCYJNA CENA NA PAKIET: SCALING + PIASKOWANIE + FLUORYZACJA!!! PATRZ ZAKŁADKA PROMOCJE
 

 

 scaling bielsko, scaling bielsko-biała, piaskowanie bielsko, piaskowanie bielsko-biała, fluoryzacja bielsko, fluoryzacja bielsko-biała, stomatologia profilaktyka bielsko, stomatologia profilaktyka bielsko-biała, usuwanie kamienia nazębnego zębów bielsko, usuwanie kamienia nazębnego bielsko-biała,